LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

Start

Bezpłatne rozliczanie PITów waszych pracowników

Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Miejskie Centrum Informacji i Fundacja Godne Życie wychodzą z inicjatywą bezpłatnego rozliczania PIT-ów za rok 2018.

PIT-y będzie można rozliczyć w Miejskim Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej. Akcja ma na celu zachęcenie do przekazywania 1 %  podatku na rzecz jednej z dąbrowskich fundacji.

Ponieważ wielu z nas ma problem z rozliczaniem się z fiskusem przychodzimy z pomocą i oferujemy bezpłatne wypełnianie PIT-ów.

PIT-y będzie można rozliczyć w Miejskim Centrum Informacji w CH Pogoria przy ul. Sobieskiego 6 w godzinach wyznaczonych dyżurów.

pn-pt 12:00-18:00
so 12:00-16:00

pracownicy MCI będą bezpłatnie rozliczać PITY

Bezpłatnie rozliczyć PIT można również w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Sienkiewicza 6A w Dąbrowie Górniczej w godzinach od 9:00-13:00. PITy rozliczane są w pokoju 107.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że doradcy  nie będą przyjmowali naszych zeznań w formie „papierowej” a jedynie pomogą nam wypełnić PIT- a a następnie wyślą go przez internet. PIT-y rozliczane będą elektronicznie, a podatnicy na miejscu otrzymają urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Trzeba zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, czyli rozliczenie PIT-11 lub inne świadczące o uzyskanych dochodach w 2018 roku. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne  rozliczenie PIT (za 2017 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 roku – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Doradca pomoże także odpisać ulgę prorodzinną. 

Nie trzeba być mieszkańcem Dąbrowy Górniczej, aby uzyskać pomoc. Akcja ma na celu zachęcenie do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz dzieci i młodzieży z Fundacji Godne Życie. 

Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy  (m.in. dożywianie, pomoc w nauce, zajęcia sportowe i artystyczne) w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują – ciepło rodzinne. 

Każdy z nas może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie – KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia. Każdy gest jest na wagę złota

Więcej informacji pod numerem telefonu 505-582-720 lub adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.