LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

Start

XIV Bal ZIG

XIV Bal Charytatywny Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej odbył się w sobotę 1 lutego w Pogoria Residence w Dąbrowie Górniczej. Na galę przybyli członkowie największej izby gospodarczej w Zagłębiu, a także liczni samorządowcy i partnerzy biznesowi. Najważniejszym punktem imprezy była licytacja, w trakcie której uczestnicy zebrali aż 100 tys. zł.

Pieniądze trafią do podopiecznych dąbrowskiej Fundacji „Godne Życie”. Ta wspiera dzieci i młodzież, znajdującą się w trudnej sytuacji już na początku swojej życiowej drogi. Fundacja dokłada codziennie starań, aby zapewnić im choć namiastkę rodzinnego ciepła, a także wyrównać szanse na godne życie z rówieśnikami, których los obdarował hojniej.

Zebranie rekordowej kwoty 100 tysięcy złotych nie byłoby możliwe, gdyby nie szczodrość ofiarodawców - 14 fantów przekazanych na licytację oraz osób i firm, które nie szczędziły funduszy, by je licytować. Jeszcze przed rozpoczęciem licytacji Mateusz Rykała, wiceprezes KSSE, przekazał bezpośrednio kwotę 2 tysięcy złotych na konto przeprowadzanej zbiórki. Po przeprowadzonej licytacji jeden z uczestników balu zobowiązał się ofiarować kwotę 9 tysięcy złotych na konto zbiórki, by „wyrównać” kwotę zbiórki do 100 tysięcy złotych.

Zagłębiowska Izba Gospodarcza to największa izba tego typu w regionie, jednak jej aspiracje są znacznie większe.

 

  - Jako prezydent miasta chcę mieć mocnego partnera po stronie samorządu gospodarczego i uważam, że Zagłębiowska Izba Gospodarcza ma szanse takim partnerem się stać – mówił Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

W tym roku po raz pierwszy imprezę zorganizował nowy zarząd Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w składzie: Piotr Gil - prezes, Aldona Węgrzynowicz - wiceprezes, a także Łukasz Kolber - dyrektor. Poprzedni prezes- Lechosław Juszczyk pełnił tę funkcję od początku powołania izby.

Niezwykłą hojnością i wsparciem podczas organizacji wydarzenia wykazali się jego sponsorzy i partnerzy: prezydent miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak, spółka BMW Bawaria Motors, spółka ALBA, spółka La Mania oraz Joanna Przetakiewicz, Szkoła Języków Obcych Perfect, salon Beauty Contour Studio Kamili Jędrusik, Fundacja Godne Życie, a także wszyscy donatorzy przedmiotów, wystawionych na licytację.

LISTA LICYTOWANYCH PRZEDMIOTÓW

Na liście fantów przekazanych do licytacji znalazły się:

1. Pamiątki przywiezione z Nepalu przez legendarnego DJ lat 90. Janusza Nowaka;

2.Koszulka reprezentacji Polski w Tenisie Plażowym Nicole Borzęckiej i medal mistrzostw świata;

3. Grafika zabytkowego kanału Nyhavn w Kopenhadze. Autorem pracy był Patryk Kuzior- naczelnik Wydziału Nadzoru i Kontroli Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej;

4. Semestralny kurs języka angielskiego dla dziecka w Szkole Języków Obcych PERFEKT;

5. Zabieg kosmetyczny w Salonie Kamili Jędrusik Beauty Contour Studio Makijażu Permanentnego;

6. Pejzaż nadmorski namalowany przez Henrykę Orzeł;

7. Sadzonka dębu od prezydenta Dąbrowy Górniczej Marcina Bazylaka;

8. Replika Skarbonki Pocztowej Kasy Oszczędności z lat 20. XX wieku;

9. Trening personalny z zawodnikiem MKS Michaelem Fraserem;

10. Krajobraz z dębem od anonimowego darczyńcy;

11. Indywidualne szkolenie personalne lub firmowe z zakresu public relations i budowania wizerunku od firmy All done PR Aldona Węgrzynowicz;