LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

Przez niższe podatki miasta muszą ciąć inwestycje. Ponad 100 projektów do szuflady

Ulgi dla podatników to mniejsze wpływy dla samorządów. Ponad 100 inwestycji w różnych miastach nie zostanie zrealizowanych, bo z powodu niższej stawki PIT i ulgi dla młodych miasta nie są w stanie dopiąć budżetów.

Ponad sto inwestycji w całej Polsce nie zostanie zrealizowanych. Gminy będą musiały wprowadzać cięcia w budżecie, bo rząd wprowadza niższą stawkę podatku PIT i ulgi dla młodych – ustaliło Radio Zet.

Gminy podliczyły już, z jakich inwestycji muszą zrezygnować z powodu mniejszych zysków w budżecie. Związek Miast Polskich do dziś czeka na konkretne wyliczenia ze strony samorządów, ale już wiadomo, że w Bydgoszczy nie będzie przebudowy trasy W-Z, a np. Kalisz nie wyremontuje centrum kultury i przez to straci dofinansowanie z UE.

Bydgoszcz straci 70 mln złotych i zrezygnuje między innymi z budowy trasy W-Z, zakupu tramwajów i budowy nowych linii tramwajowych. Budżet Siedlec skurczy się o 16 mln złotych. Tu miasto będzie ciąć wydatki na oświatę i modernizację oraz budowę dróg. Projekt budowy hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim właśnie trafił do szuflady.

 

Źródło: MONEY.pl

Cały artykuł: TUTAJ