LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

Więcej zarabiamy, ale też więcej płacimy

44 proc. Polaków dostało w ciągu ostatniego roku podwyżkę - wynika z sondażu IBRIS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF. Jednocześnie zdecydowana większość badanych odczuwa wzrost cen.

Średnia pensja w sektorze przedsiębiorstw zwiększyła się w ostatnim roku o 5,3 proc. 32 proc. ankietowanych przyznało, że otrzymało niewielką podwyżkę u tego samego pracodawcy.

6 proc. odpowiedziało, że wzrost wynagrodzenia wiązał się ze zmianą miejsca pracy.

54 proc. ankietowanych przyznaje, że w ciągu ostatniego roku w ich rodzinach wzrosły dochody. Ponad połowa z nich uznała, że wzrost był niewielki.

W badaniu pytano też o ocenę wzrostu cen. Jako "wyraźnie wyższy niż w poprzednich latach" tegoroczny wzrost cen oceniło 51 proc. badanych.

Inflację najbardziej dostrzegają osoby bezrobotne i zarabiające poniżej 1 tys. złotych netto (odpowiednio 84 i 82 proc.).

Wzrost dostrzega też 70 proc. grupy zarabiającej najwięcej.

Różnice w dostrzeganiu wzrostu cen zbiegają się z politycznymi preferencjami. 100 proc. wyborców PSL dostrzega wzrost wyraźnie wyższy, niż w ubiegłych latach. Wśród sympatyków PO - 69 proc. W przypadku sympatyków PiS to tylko 33 proc.

Źródło: MONEY.pl

Cały artykuł: TUTAJ