LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

5 proc. VAT na napoje owocowe. Komisja senacka utrzymała wysokość podatku

Nie 23 proc., ale 5 proc. wyniesie VAT na soki, które zawierają minimum 20 proc. soku z owoców. Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zdecydowała się na utrzymanie niżej stawki podatku, zaproponowanej przez Sejm.

Decyzja senackiej komisji to dobra wiadomość dla sadowników i producentów napojów, którzy liczyli na utrzymanie 5 proc. stawki podatku VAT na soki, które zawierają minimum 20 proc. soku z owoców. Krajowa Unia Producentów Soków już jakiś czas temu przekonywała, że przez zmianę stawki należności konsumenci i branża zapłacą nawet 450 mln złotych.

"Od początku ostrzegamy przed niekorzystnymi zmianami, jakie ustawa niesie dla polskiej gospodarki - sadowników, rolników, producentów oraz konsumentów" - można było przeczytać w komunikacie KUPS.

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, propozycja Ministerstwa Finansów, zakładająca podwyższenie daniny do najwyższej możliwej stawki 23 proc., nie zostanie wprowadzona. Senacka komisja opowiedziała się za utrzymaniem obecnej wysokości podatku. Za soki zatem trzeba będzie odprowadzić 5 proc. VAT.

 

Źródło: MONEY.pl

Cały artykuł: TUTAJ