LOKALIZACJA
Sienkiewicza 6a, p.107, I piętro
41-300 Dąbrowa Górnicza
TELEFON  505-582-720

Rozliczenie PIT po nowemu. Sprawdź, co się zmieniło

Zerowy PIT dla młodych, mikrorachunek czy niedowieziony system "Twój e-PIT" dla firm. To tylko kilka kwestii, które muszą wziąć pod uwagę Polacy przy rozliczaniu się z fiskusem.

Już od roku funkcjonuje system "Twój e-PIT", który w założeniu ma pomóc Polakom rozliczyć się z podatku dochodowego. I rzeczywiście pomaga - w założeniu wystarczy wejść na stronę, obejrzeć formularz, wybrać ulgi i ewentualne rozliczenie się z małżonkiem i wysłać gotowy dokument do skarbówki.
"Gazeta Wyborcza" przypomina, że w ubiegłym roku system e-PIT-ów nie uniknął błędów. Dziennik wskazuje, że system nie potrafił uwzględnić podwyższonych kosztów uzyskania przychodu, przez co wysokość należnego podatku potrafiła zmieniać się z dnia na dzień.
Czasem podatnicy skarżyli się również na brak wszystkich źródeł dochodów. Jednak tutaj zawinić mógł pracodawca - wystarczy, że nie przesłał do końca stycznia deklaracji do resortu finansów (choć powinien to zrobić). W tym wypadku takie deklaracje pojawiają się później w systemie, a zatem później też są uwzględniane w naszym formularzu.

 

źródło: Money.PL