Dołącz do bukmachera Mostbet już dziś i czerp jak najwięcej ze swoich zakładów sportowych i kasyna online w Polsce. Tutaj znajdziesz najlepsze kursy na wydarzenia sportowe, a także różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Nasza strona jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu, a nasz zespół profesjonalistów opracował dla Ciebie aplikację mobilną, dzięki której obstawianie zakładów będzie jeszcze wygodniejsze.
MENU
  1. >
  2. wszystkie
  3. >
  4. Produkujesz, sprzedajesz, zarządzasz, prowadzisz...
01 lipca, 2022

Produkujesz, sprzedajesz, zarządzasz, prowadzisz własny biznes? Zacznij weryfikować własne zasoby – od tego zależy, czy przetrwasz

Zróżnicowany ekosystem zawsze ma większe szanse na funkcjonowanie i przetrwanie, także wtedy gdy pojawią się trudności. Cała seria trudności. O jego kondycji decydują organizmy znajdujące się najniżej łańcucha pokarmowego.

ODPOWIEDNIKIEM EKOSYSTEMU W BIZNESIE, ORGANIZACJACH, INSTYTUCJACH JEST KULTURA ORGANIZACYJNA

Zasady, wartości na których opiera się kultura organizacji wprowadzają jakość, autentyczność, różnorodność opartą na zasobach ludzkich. To ludzie tworzą życiodajną siłę, energię, sprawstwo, skuteczność, gotowość, szanse… To ich potencjał, predyspozycje, wiedza, zainteresowania są kluczem do skutecznego dostosowywania się do zmieniających się warunków.

CZĘŚCIĄ KULTURY ORGANIZACYJNEJ JEST CEO, MENEDŻER, LIDER. W TRYBIE TAKICH WIELKI ZMIAN, JUŻ POTRZEBUJEMY SZEFÓW, PRZEŁOŻONYCH, PARTNERÓW Z PONADPRZECIĘTNYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI ZARZĄDZANIA. TYM RAZEM W OBSZARZE KOMPETENCJI MIĘKKICH, ODZWIERCIEDLAJĄCYCH INTELIGENCJĘ EMOCJONALNĄ, INTEGRALNOŚĆ ORAZ WYSKOKI POZIOM ETYKI.

Twoje przywództwo bez względu na rolę, poziom hierarchii będzie wymagało od Ciebie ogromnego zaangażowania, autentyczności oraz empatii. Te ramy są niezbędnymi zasobami do skutecznego budowania środowiska o wysokim stopniu adaptacji do zmian oraz przekuwania ich na szanse. Zapomnij o definiowaniu swojej roli przez władzę, kontrolę, prestiż.

Tylko jako zaangażowany, autentyczny, empatyczny CEO, menedżer, właściciel, lider zdołasz przekonać ludzi by nadal szli z Tobą. To nowe wskaźniki energii, szans, dostępu do zasobów dla Ciebie, Twoich zespołów, Twoich pracowników. Autentyczność, zaangażowanie pozwolą Ci na bycie człowiekiem a nie tylko figurą, rolą, szefem, szczytowym drapieżnikiem. Dzięki temu zyskasz dostęp do prawdy nawet jeśli byłaby najgorsza. Przyjęcie tego do wiadomości, akceptacja otwiera przestrzeń do szukania szans na bazie zasobów, które masz, którymi dysponuję ludzie pracujący z Tobą. Otwarte mówienie o błędach, problemach daje realną możliwość znalezienia rozwiązań. Wyjście poza dotychczasowe schematy i utarte ścieżki.

Aby to zrobić i móc z korzystać z tych cennych, wyjątkowych zasobów otwórz się na proces poszukiwania wiedzy o samym sobie:
✓ przyjrzyj się swoim decyzjom, działaniom, czerp z nich informacje zwrotne
✓ proś o informacje zwrotne
✓ pytaj z szacunkiem i ciekawością
✓ schowaj swoje żądła
✓ obserwuj, czyli zauważaj, bądź dostrojony do ludzi, słuchaj…
✓ dbaj o to by zostawiać za sobą dobry ślad wszędzie, gdzie tylko się pojawisz.

Te systematyczne działania zintegrują Twój charakter. Zamiast rozliczania nabędziesz umiejętności „neutralizowania” twardej prawdy. Sprawisz, że nie będzie ona przytłaczająca.Dzięki temu Ty i Twoi pracownicy, współpracownicy będziecie mogli jej się przyjrzeć bez licytowania się na winy, haki, strefy wpływu. Prawda, twarda prawda stanie się dla Was informacją, wiedzą, punktem wyjścia do szukania szans, rozwiązań, usprawnień, skuteczności działania.

„EMPATIA TO COŚ WIĘCEJ NIŻ WEJŚCIE W CZYJEŚ BUTY I POCHODZENIE W NICH”. TO ŚWIADOME BUDOWANIE PRZESTRZENI DO:
✓ bycia
✓ rozumienia
✓ motywowania
✓ wspierania
✓ regulowania emocji innych osób przez wzmacnianie pozytywnych stron, szans, zasobów i neutralizowanie trudnych, niewygodnych, po to by móc się im przyjrzeć, przekształcić je w informacje, zasoby i skutecznie z nich korzystać.

ODKRYWANIE I UŚWIADAMIANIE SWOICH ZASOBÓW WEWNĘTRZNYCH UMOŻLIWI CI KORZYSTANIE Z NICH NA CO DZIEŃ. SKUTECZNIEJ BĘDZIESZ REALIZOWAŁ WYZNACZONE CELE, ZADANIA. PRECYZYJNIE ODKRYJESZ: CO CIĘ BOLI, GDZIE CIĘ BOLI . OTWORZYSZ SOBIE I INNYM PRZESTRZEŃ DO:
✓ wskazywania trudności za którymi często kryją się niezaspokojone potrzeby Twoje,
zespołu, klienta, a także strach, bezsilność, gniew, rozczarowanie czy poziom
bezpieczeństwa
✓ zdiagnozowania blokad stojących na przeszkodzie w osiąganiu celów
✓ budowania więzi i satysfakcji ze wspólnej pracy, wysiłku, zmagań, sukcesów
✓ budowania zespołu, który zauważa, komunikuje, odważnie pyta, współpracuje, pochyla się nad trudnościami i szuka w nich szans, proponuje i wdraża rozwiązania.

TWOJA KONCENTRACJA BĘDZIE PRZEKIEROWANA NA ZASOBY A NIE NA OKOLICZNOŚCI. DLA CIEBIE, TWOICH PRACOWNIKÓW, WSPÓŁPRACOWNIKÓW, PARTNERÓW BĘDZIE TO OZNACZAŁO INNĄ JAKOŚĆ DZIAŁANIA. RAZEM, WSPÓLNIE:
✓ skoncentrujecie się na doświadczeniach, umiejętnościach, kompetencjach i szukaniu
rozwiązań poza schematem, poza utartą ścieżką
✓ przez praktykowanie uważności, szacunku otworzycie ludzi i ich umysły
✓ włączycie uczenie się i oduczanie w stały plan strategicznych działań a nie wyjątkowych akcji by budować, powiększać firmową, organizacyjną bazę danych, wiedzy, zasobów, inspiracji.

Wszystko to razem składa się na proces budowania kultury organizacyjnej adaptującej się do zmian i skutecznie realizującej wyznaczone zadania i cele. KIEDY ZACZNIESZ TO ROBIĆ?

Marzena Krzewińska Coach, Trener, Agent Zmiany
marzena.krzewinska@inspirujacypartner.com.pl
kontakt:
693-377-692

copyright 2024 ZIG
X
X