Dołącz do bukmachera Mostbet już dziś i czerp jak najwięcej ze swoich zakładów sportowych i kasyna online w Polsce. Tutaj znajdziesz najlepsze kursy na wydarzenia sportowe, a także różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Nasza strona jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu, a nasz zespół profesjonalistów opracował dla Ciebie aplikację mobilną, dzięki której obstawianie zakładów będzie jeszcze wygodniejsze.
MENU
  1. >
  2. wszystkie
  3. >
  4. Miasta Zagłębia wspierają uchodźców...
05 marca, 2022

Miasta Zagłębia wspierają uchodźców z Ukrainy [Jak pomóc, gdzie szukać informacji? – AKTUALIZACJA]

Na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Czeladzi, Będzina i innych miasta regionu cały czas trwa akcja wsparcia uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy w tym miejscu informacje, aby ułatwić Wam szukanie wiarygodnych źródeł o zbiórkach, kontach bankowych. Tam znajdziecie także listę rzeczy, których najbardziej potrzebują teraz obywatele i obywatelki Ukrainy.

Dąbrowa Górnicza. Pomoc dla uchodźców

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej utworzył specjalne konto bankowe, na które można wpłacać darowizny dla uchodźców. Środki wpłacone na ten cel zostaną w 100% wykorzystane na potrzeby Ukrainek i Ukraińców, którzy w związku z napaścią Rosji na ich kraj, znaleźli się w Dąbrowie Górniczej.

Numer konta, na które można wpłacać darowizny to: 92 1560 0013 2002 3620 7000 0098. W tytule przelewu należy wpisać: Darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Jeśli chcesz wspierać zbiórkę rzeczową, przynieś potrzebne rzeczy do Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6A w Dąbrowie Górniczej). Aktualną listę najbardziej potrzebnych rzeczy znajdziesz na Facebooku Centrum Aktywności Obywatelskiej: TUTAJ albo na fanpage`u stowarzyszenia Równe Babki, które koordynuje akcję. Zajrzyj też na stronę internetową Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

UWAGA! To ważne, aby przynosić tylko potrzebne rzeczy, zapakowane lub posegregowane według wskazówek wolontariuszy. Nie dokładajmy im pracy. I tak pracują przez ostatnie dni 24 godziny na dobę.

MASZ OFERTĘ PRACY DLA UKRAINEK I UKRAIŃCÓW PRZYJEŻDŻAJĄCYCH DO POLSKI? Na Facebooku działa grupa, w której możesz opublikować swoje ogłoszenie – ZOBACZ

Sosnowiec. Wsparcie dla Ukraińców

Dary dla uchodźców z Ukrainy zbierane są w hali sportowej przy ulicy Braci Mieroszewskich 91 (Zagórze). Punkt działa od 8-21. Przekazywane rzeczy powinny być nowe/fabrycznie zapakowane, ponieważ trafiają do Ukraińców, którzy zostali w swoich domach lub walczą na froncie. Aktualnych informacji o wsparciu dla uchodźców z Ukrainy szukaj na fanpage`u prezydenta Sosnowca – Arkadiusza Chęcińskiego. Miasto stworzyło także specjalną zakładkę na swojej stronie internetowej na temat pomocy Ukraińcom, gdzie na bieżąco informuje, jak pomagać lub gdzie po pomoc się zwrócić.

UWAGA! Urząd Miejski w Sosnowcu również uruchomił specjalne konto na wpłaty darowizn na rzecz Ukrainek i Ukraińców: 97 1020 2313 0000 3502 1068 5651. W tytule przelewu wpisujcie: Darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy

Zajęcia dla polskich i ukraińskich dzieci w Nemo Wodny Świat

Od 7 kwietnia w dąbrowskim aqua parku Nemo organizowane będą zajęcia integracyjne dla ukraińskich i polskich dzieci oraz ich opiekunów. Cykliczne, czwartkowe wydarzenia odbywać będą się w godzinach od 17 do 19.

W programie zajęć przewidziano m.in. spotkania z psychologami, pedagogami, służbami mundurowymi, animatorami, i seniorami. Ich celem jest integracja dzieci, łagodzenie sytuacji stresowych oraz kreatywne i twórcze spędzenie czasu.

Nemo Wodny Świat zwraca się z apelem do przedsiębiorców, którzy mogliby wesprzeć organizację zajęć, dostarczając np. gry, puzzle, kredki, papier do rysowania i in.

Będzin. Solidarni z Ukrainą

W Będzinie informacji o zbiórkach i potrzebnych produktach/rzeczach szukajcie pod nr telefonu : 730-50-30-30. Infolinia czynna jest codziennie w godzinach od 8.00 do 19:00. Możecie również przesłać wiadomość e-mail na adres: ukraina@um.bedzin.pl. Skrzynka jest obsługiwana na bieżąco.

Na facebookowym fanpage`u miejskim Będzina oraz prezydenta Łukasza Komoniewskiego znajdziecie najważniejsze aktualności i listę potrzeb miejskich zbiórek.

Fanpage Będzin Górą
Oficjalny profil prezydenta Będzin

Na stronie internetowej Będzina znajdziecie także listę ważnych numerów telefonicznych, które przydają się, gdy pomagacie Ukraińcom i Ukrainkom.

POWIAT BĘDZIŃSKI

Dodatkowe informacje na temat działań na rzecz Ukraińców realizowanych przez powiat będziński znajdziesz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego

Czeladź dla Ukrainek i Ukraińców

W Czeladzi Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz Uniwersytet Śląski prowadzą zbiórkę pieniędzy na zakup wyrobów medycznych i środków pierwszej pomocy dla szpitala w miejscowości Chmielnicki na Ukrainie 💉 To placówka, która znalazła się obecnie w szczególnie ciężkiej sytuacji. Z otrzymywanych relacji wynika, że brakuje tam podstawowych materiałów umożliwiających pracę i udzielanie pomocy. Do szpitala trafia obecnie co raz więcej ofiar toczącej się w Ukrainie wojny.

Wpłaty w ramach zbiórki można dokonywać na konto Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja”, działającego przy Szpitalu w Czeladzi.Getin Bank SA 56 1560 1010 0000 9010 0006 1687KRS: 0000011033 z dopiskiem: Szpital dla Ukrainy.

Dodatkowo na stronie internetowej www.czeladz.pl znajdziesz listę artykułów przyjmowanych w punktach trwających zbiórek. A są to:

Częściej aktualizowane informacje: fanpage Czeladzi oraz burmistrza miasta – Zbigniewa Szaleńca

Pomoc dla Ukraińców. Inne wartościowe miejsce, gdzie szukać i oferować pomoc

Warto także zaglądać na stronę internetową samorządu województwa śląskiego SLASKIEDLAUKRAINY.PL (działa tu narzędzie kojarzące właścicieli mieszkań, które mogą zostać udostępnione uchodźcom oraz samych potrzebujących).

Nasz partner: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomił STREFĘ WSPARCIA DLA UKRAINY z ofertami pracy, bazą mieszkań i informacją. Warto także tutaj szukać informacji i oferować pomoc

copyright 2024 ZIG
X
X