Dołącz do bukmachera Mostbet już dziś i czerp jak najwięcej ze swoich zakładów sportowych i kasyna online w Polsce. Tutaj znajdziesz najlepsze kursy na wydarzenia sportowe, a także różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Nasza strona jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu, a nasz zespół profesjonalistów opracował dla Ciebie aplikację mobilną, dzięki której obstawianie zakładów będzie jeszcze wygodniejsze.
MENU
  1. >
  2. wszystkie
  3. >
  4. Siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej...
08 listopada, 2022

Siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej wyróżniona w prestiżowym konkursie Architektura Roku SARP.

fot. Beata Nocoń/Projekt Marka

Z dumą informujemy, że tymczasowa siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej, którą zaprojektował zespół Marleny Wolnik (MWArchitekci) został wyróżniony w prestiżowym konkursie Architektura Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP Katowice).

Budynek, który w 2021 roku stanął na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej jako tymczasowa siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej to efekt nowej strategii ZIG, która zakładała, że Izba potrzebuje miejsca na miarę swojego potencjału i potrzeb. Dodatkowo pojawienie się przedsiębiorców w przestrzeni Fabryki Pełnej Życia przyciąga inwestorów, ożywia i buduje prestiżowy wizerunek miejsca jako odpowiedniego do realizacji biznesowych projektów, co z kolei pokrywa się ze strategią miasta i samej FPŻ.

Siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej nadaje biznesowego charakteru Fabryce Pełnej Życia i przyciąga inwestorów

fot. Beata Nocoń/Projekt Marka

Do realizacji koncepcji tymczasowej siedziby ZIG zaproszono zespół Marleny Wolnik, a decyzja ta zaowocowała pierwszą w historii miasta, nominacją do finału konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego, a w finale również wyróżnieniem w kategorii OBIEKT.

Jury Konkursu w ten sposób uzasadniło swój wybór:
Wyróżnienie w kategorii OBIEKT dla Zespołu MW Architekci Marlena Wolnik, Karolina Więcławik przyznano za Siedzibę Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej. Wyróżnienie przyznano za twórcze podejście do tematu obiektu tymczasowego. Za poszanowanie miejsca, w którym powstało – nie przytłaczając go swoją obecnością, a jednocześnie wzbogacając przestrzeń o ciekawą, połyskliwą i oferującą lustrzane odbicia otoczenia, formę przestrzenną.

Sama architektka o wyróżnieniu napisała w ten sposób:

O nagrodzie dla siedziby Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej napisali, m.in.:

Architektura&Biznes
Gazeta Wyborcza
Portal Nasze Miasto

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mamy swój udział w tej nagrodzie i na co dzień mamy przyjemność korzystać z nagrodzonej przestrzeni.

PS. Czy wiesz, że możesz wynająć sale szkoleniowe w siedzibie ZIG? Zobacz ofertę, poznaj szczegóły

copyright 2024 ZIG
X
X